Káva je dnes jedným z najrozšírenejších a najobľúbenejších nápojov na svete, ale jej cesta k popularite bola dlhá a spletitá.  Káva pochádza z Etiópie, kde bola objavená okolo 9. storočia. Jedna z najstarších a asi aj najznámejších historiek o objavení kávy rozpráva príbeh pastiera kôz Chaldiho, ktorý si počas ich pasenia na etiópskych pastvinách všimol, že keď kozy požierajú bobule istého kríka, sú nezvyčajne čulé a aktívne. Keď sa neskôr Chaldi podelil o svoje poznatky s miestnym opátom, ten dal z listov a bobúľ uvariť prvý kávový výluh a tak sa začala písať história kávy.

Existujú však aj iné verzie tohto príbehu – v jednej z nich opát nevedel, čo je káva. Považoval kávové čerešne za dielo diabla, a tak ich hodil do ohňa. Ani nevedel ako a predurčil, ako bude v budúcnosti vyzerať výroba kávy. Kaldi priniesol tieto bobule miestnemu mníchovi, ktorý z nich pripravil nápoj, ktorý mu pomohol zostať nahor počas dlhých modlitieb. Tento objav sa rýchlo rozšíril medzi ďalších mníchov.

Šírenie kávy

Káva sa z Etiópie rozšírila do Jemenu, kde bola prvýkrát kultivovaná a začala sa spracovávať. V 15. storočí sa káva rozšírila do arabských krajín kde arabskí obchodníci hrali kľúčovú úlohu v šírení kávy. Prístavné mesto Mocha v Jemene sa stalo hlavným centrom obchodu s kávou, a termín "moka" sa dodnes používa ako označenie pre kávu.

Káva sa stala populárnou v islamskom svete ako nápoj na stretávanie a diskusie. Kaviarne, známe ako "qahveh khaneh," sa objavili v mestách po celom Strednom východe.

V 16. storočí sa káva dostala do Európy, najmä vďaka obchodníkom z Benátok a práve v Benátkach v roku 1645 bola otvorená prvá kaviareň.

Káva sa rýchlo stala obľúbenou medzi európskymi intelektuálmi a obchodníkmi. V roku 1650 bola otvorená prvá kaviareň v Oxforde v Anglicku v Oxforde, v roku 1652 ďalšia kaviareň v Londýne. Londýnske kaviarne, známe ako "penny universities," sa stali centrami intelektuálnej debaty a biznisu. V roku 1683 bola otvorená prvá kaviareň vo Viedni. V Amerike sa prvé kaviarne objavili v Bostone v roku 1676.

V 18. storočí sa káva začala pestovať v karibských a latinskoamerických kolóniách, čo viedlo k jej rozšíreniu a komercializácii. Brazília sa stala jedným z najväčších producentov kávy na svete.

Moderná éra kávy

V 19. storočí s príchodom priemyselnej revolúcie a pokrokom v doprave sa výroba a distribúcia kávy zefektívnila a stala sa tak dostupnejšou širším vrstvám obyvateľstva.

Vznikli nové metódy prípravy kávy, ako je filtrovaná káva a espresso, ktoré sa stali populárnymi po celom svete a sú neoddeliteľnou súčasťou každodenného života mnohých ľudí. V 20. storočí vznikli rôzne kávové kultúry a zvyky po celom svete. Napríklad v Taliansku sa rozvinula kultúra espressa, zatiaľ čo v Turecku je populárna turecká káva pripravovaná v džezve.

V 60. a 70. rokoch 20. storočia začala tzv. „tretia vlna kávy,“ ktorá sa zameriava na kvalitu a pôvod kávy. Baristi a kaviarnici sa začali zaujímať o etické a ekologické aspekty pestovania kávy.

Súčasnosť

Dnes je káva jedným z najpopulárnejších nápojov na svete. Existuje nespočetné množstvo variácií a spôsobov prípravy kávy, od klasického espressa po moderné špeciality ako je latte art alebo cold brew.

Káva je tiež významným obchodným artiklom a jej produkcia a konzumácia majú veľký ekonomický dopad na mnoho krajín, najmä v Latinskej Amerike, Afrike a Ázii.

Taliansko: Kultúra espressa, kde káva sa pije rýchlo pri bare.

Francúzsko: Káva sa často podáva s croissantom ako súčasť raňajok.

Turecko: Turecká káva sa varí v džezve a je silná a aromatická.

Japonsko: Príprava kávy pomocou sifónu je obľúbená pre svoj estetický a presný prístup.

Etiópia: Kávový obrad je kultúrne významnou udalosťou, ktorá môže trvať niekoľko hodín.

Príprava kávy v moka konvičke

Príprava kávy v moka kanvici, tiež známe ako "moka pot" alebo "espresso na platni", je obľúbený spôsob prípravy kávy najmä v Taliansku. Tento tradičný spôsob prípravy vytvára silnú a aromatickú kávu, ktorá sa podobá espressu.

Návod na prípravu kávy v moka kanvici:

Budete potrebovať:

Moka kanvica 

Kvalitná čerstvo mletá káva (ideálne stredne jemná, podobná piesku)

Voda (najlepšie filtrovaná)

Sporák (plynový alebo elektrický)

Naplňte spodnú časť moka kanvice studenou vodou až po bezpečnostný ventil. Neprekračujte tento bod, pretože to môže ovplyvniť tlak a bezpečnosť pri príprave kávy.

Umeľte kávu na stredne jemnú hrubosť. Káva by mala byť jemnejšia ako na filtrovanú kávu, ale nie taká jemná ako na espresso.

Nasypte mletú kávu do kávového filtra (lievika) moka kanvice a jemne ju zarovnajte. Okraje filtra očistite od prebytočnej kávy, aby sa zaistilo dobré utesnenie.

Vložte naplnený filter do spodnej časti kanvice. Nasaďte hornú časť kanvice a pevne ju utiahnite, aby sa dobre utesnila a nedochádzalo k úniku vody a pary počas prípravy.

Položte moka kanvicu na sporák na strednú teplotu. Pokiaľ máte plynový sporák, zaistite, aby plamene neboli príliš veľké a nepresahovali spodné okraje kanvice. Ohrievajte kanvicu, kým nezačne voda v spodnej časti variť. Tlak pary potom vytlačí vodu cez kávu do hornej časti kanvice.

Akonáhle začne káva vytekať do hornej časti kanvice, budete počuť bublanie a syčanie. Tento proces by mal byť postupný, káva by mala vytekať plynulo.

Ak budete počuť, že bublanie prestáva a začína sa objavovať len para, okamžite kanvicu odoberte z platne. Prehriatie kávy môže viesť k horkej chuti.

Podávanie kávy

Kávu ihneď nalejte do predhriatých šálok. Moka káva je silná a aromatická, takže sa obvykle podáva v malých šálkach podobne ako espresso. Môžete si kávu osladiť alebo pridať mlieko podľa chuti.

Príprava kávy v moka kanvici je tradičný a osvedčený spôsob, ako si vychutnať silnú a chutnú kávu. S trochou praxe si môžete pripraviť naozaj veľmi chutnú kávu.

Tradícia pitia kávy sa neustále vyvíja, či už ide o nové metódy prípravy alebo objavovanie nových chutí ale čo sa nemení, je fakt, že je obľúbeným nápojom, ale aj symbolom stretávania, kreativity či biznisu.

Comments (0)

No comments at this moment